TRUMPAI APIE AKMENIS
Akmenų savybės, apibūdinimas

Informacija maloniai pasidalino UAB Vitoksas

                                                                             

  AGATAS 

 

Agatas

Manoma, kad šis akmuo padeda atskleisti melą, išsiaiškinti santykius, įgyvendinti norus. Agatas suteikia vidinę ramybę, pusiausvyrą, stabilumą. Tai ir vienas iš apsauginių akmenų. Įvairių spalvų ir piešinių agatai gali būti naudojami skirtingoms ligoms  sušvelninti. Laikomas vienu stipriausių sėkmę traukiančių akmenų. Padeda atrasti pamirštus ar pasislėpusius talentus, skatina nebijoti siekti tikslo, laikomas ilgo, laimingo ir turtingo gyvenimo simboliu. Šviesių spalvų agatus gali nešioti ir vaikai. Siūloma rėminti į sidabrą, varį ar žalvarį ir nešioti ant laimingos rankos bevardžio piršto. Puikiai veikia karoliai, pakabučiai, apyrankės.

 

                                                                          AVANTIURINAS

Avantiurinas

 Šis akmuo suaktyvina žmogaus jausmus, paryškina išgyvenimus, suteikia skrydžio įspūdį. Pakelia nuotaiką užplūdus liūdesiui. Šis akmuo skatina individualumą, svajonių įgyvendinimą, kūrybiškumą, padeda nekreipti dėmesio į rūpesčius, neutralizuoja stresą. Avantiurinas padeda azartiniuose žaidimuose, todėl dar yra vadinamas „lošėjų akmeniu“. Padeda tiems, kurių silpnas imunitetas, vargina lėtiniai skausmai. Palengvina chronišką bronchitą, žarnyno veiklos sutrikimus, depresinę būklę. Padeda išvengti arteriosklerozės, širdies infarkto, mažina uždegimus, alergijas. Galima nešioti, kad apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių (saulės smūgio, nudegimų).
Tinkamas akmuo vyresnio amžiaus žmonėms. Žalias avantiūrinas gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą, silpstantį regėjimą.

 

                                                                          CHALCEDONAS

 

Chalcedonas

 Labiau žinomos chalcedono rūšys yra: karneolis, kraujo akmuo (hematitas), oniksas, jaspis, agatas. Spalvos gali varijuoti nuo blyškiai melsvos, geltonos, rudos iki pilkos. Manoma, kad akmuo nugena baimę, sumažina karščiavimą, bei padeda regėjimui išsaugoti. Melsvas chalcedonas suteikia ramybę, pusiausvyrą, stiprina saviraišką ir gerina iškalbą. Gali būti naudojamas ankstyvojo diabeto fazėse, skatina pieno išsiskyrimą maitinančioms motinoms, ramina kvėpavimo takų ligas.

 

 

                                                                              CIRKONIS 

 

Cirkonis

 Cirkonis - tai lyg deimanto pakaitalas, jo spalva gali būti mėlyna, raudona, geltona, žalia, arba akmuo gali būti bespalvis. Tai stiprus akmuo, sužadinantis savo vertės pajautimą, todėl, žmonėms su ryškiu ego, geriau jo nenešioti. Skatina naujas idėjas ir jų įgyvendinimą, moko atskirti esmę nuo neesminių dalykų, stiprina gyvenimo prasmės paiešką, padeda atsiplėšti nuo materializmo ir įveikti praradimus. Mistikai teigė, kad cirkonis slepia savyje didžiulę magnetinę jėgą, nes praranda žvilgesį prieš audrą. Sužadina kepenų veiklą, mažina skausmus.

 

 

                                                                              CITRINAS 

 

Citrinas

 Stiprina pasitikėjimą savimi ir gyvenimo džiaugsmą, aktyvumą ir ekstravertiškumą, skatina ieškoti naujų patyrimų ir kartu lengvai bei greitai tai perdirbti. Pakelia nuotaiką, padeda lengviau reikšti mintis, skatina protinę ir psichinę veiklą. Tinka į depresiją linkusiems žmonėms, kurie nerealizuoja savęs. Stiprina nervų sistemą, imunitetą, skatina skrandžio, kasos funkcijas. Gali naudoti diabetikai pirminėje ligos stadijoje ir nešioti bijantys šalčio. Tinka meditacijoms. Neša sėkmę tiems, kas užsidirba duoną savo rankomis: amatininkams, juvelyrams, taip pat padeda verslininkams plėtoti verslą.

 

 

                                                                     DŪMINIS KVARCAS

 

Kvarcas

Mažina įtampą ir stresines nuotaikas, susijusias su emocijomis, išsigalvojimais, fantazijomis, padeda įveikti prieštaravimus. Pagerina intuiciją bei ištvermę, taip pat tai klasikinis antistresinis akmuo. Mažina skausmus ir traukulius, ypač padeda, kai skauda nugarą, stiprina nervų sistemą, apsaugo nuo kenksmingo spinduliavimo. Tinka narkomanams, alkoholikams ir tiems, kuriuos griauna įvairūs prisirišimai. Tai galingas talismanas  ginantis nuo pikto ir negatyvių energijų, skatina mokytis ir tobulėti.

 

                                                                       ROŽINIS KVARCAS 

 

Rožinis kvarcas

 

Tai „vidinės ramybės“ akmuo. Tinka tada, kai perdėtas drovumas trukdo asmenybei tobulėti. Ramina, atpalaiduoja, skatina sugebėjimą mylėti save ir kitus (dar vadinamas „meilės sau“ akmeniu), romantiką, švelnina kietą būdą, padeda atsiverti ir neužmiršti padėti kitiems. Stiprina širdį ir harmonizuoja jos ritmą, naudojamas kraujo, lytinių organų ligų atvejais, padeda užmigti. Skatina vaisingumą, neleidžia kauptis šlakams organizme. Dedamas prie kompiuterio. Žmonės intuityviai renkasi rožinį kvarcą krizių ir chaotiškų situacijų metu, nes jis savininką apsupa stipriu energetiniu lauku, neleidžia prasiveržti pykčiui, leidžia įveikti bendravimo barjerus. Idealus miegamojo akmuo.

 

 

                                                                             GINTARAS 

 

Gintaras

 

Suteikia nerūpestingumo, paslankumo, kūrybingumo, atneša sėkmę, meilę, apsaugo. Gali nešioti nervingi žmonės, kurie tampa ramesniais. Padeda atsikratyti energijos blokavimo, stiprina kūną. Patartini karoliai, kai skauda gerklę, peršalus. Tinka skrandžio, kepenų, pūslės, inkstų ligų atvejais.

 

 

                                                                              HEMATITAS

 

Hematitas

 

Tai stiprus magiškas akmuo, todėl jį gali nešioti ne kiekvienas. Tai stiprių, atkaklių, sugebančių nugalėti visas kliūtis žmonių akmuo. Suteikia jėgos, gyvybingumo. Sutelkia dėmesį į elementarius poreikius, gyvenimo kokybės pagerinimą, padeda įveikti stresą. Skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, geležies įsisavinimą, inkstų regeneraciją po sunkių susirgimų (nenaudoti esant uždegimui, nes bus blogiau). Gali sugerti neigiamas energijas bei jas įžeminti. Laikomas geru antidepresantu, greitai malšina spazmus ir traukulius, padeda atsikratyti žalingų įpročių, taip pat mažina įtampą. Tai išminties ir drąsos akmuo.

 

                                                                                  JASPIS 

 

Jaspis yra chalcedono rūšis, randamas įvairių spalvų:

 

 

raodonas jaspis

 

·         - raudonas  - skatina valią, drąsą, dinamiškumą, bet ir konfliktiškumą. Sužadina kraujo apytaką, šildo;

 

 

Rudas jaspis

 

·         - rudasgeltonas – skatina ištvermę, kantrybę, susikaupimą. Suteikia vidinę ramybę ir padeda sąmoningai veikti. Stiprina imuninę sistemą, tvarko žarnyną ir virškinimo traktą;

 

 

Žalias jaspis

·         - žalias – suteikia harmoniją ir pusiausvyrą, padeda apsaugoti save įvairiose konfrontacijose. Stabdo uždegiminius procesus, padeda apsinuodijus;

 

Violetinis jaspis

·         - violetinis – ramina, atpalaiduoja, bet padeda likti aktyviu ir dėmesingu. Valo kūno skysčius, stiprina regeneracines jėgas;

 

Margas jaspis

 

·         - margas – sujungia įvairių spalvų savybes, suteikia fantazijos. Padeda įgyvendinti idėjas.

 

 

                                                                             KARNEOLIS 

 

Karneolis

 

Tai chalcedono rūšis. Šis akmuo moterims traukia tikrąją pusę, suteikia žaismingumo, seksualumo, gerą nuotaiką. Skatina norą veikti ir padeda lengvai išspręsti sunkias problemas. Stimuliuoja emocinę pusiausvyrą bei išraišką, pažadina snaudžiančius talentus, apsaugo nuo abejojimo, malšina sielvartą ir apatiją. Karneolis šildo kūną, sužadina medžiagų apytaką, kraujotaką, gerina kraujo kokybę, stimuliuoja virškinimą ir gerina apetitą, pagerina vitaminų ir mineralinių medžiagų įsisavinimą. Gerai nėštumo metu. Palengvina astmą, slogą, artritą, reumatą.

 

 

                                                                            KORALAI 

Koralai

 

Koralai yra bene seniausi pusiau brangūs akmenys, turintys religinę reikšmę, Tibeto lamos nuo senovės naudoja rožančius, padarytus iš koralo. Koralai – tai stiprus talismanas, mažinantis kraujavimą, apsaugantis nuo piktų dvasių bei uraganų, vagysčių bei nelaimingų atsitikimų. Jie stiprina saviraišką ir padeda labiau suprasti kitus., skatina diplomatiją, intuiciją bei vaizduotę. Mažina vidinę ir iš aplinkos sklindančią įtampą, baimes. Padeda tvarkyti bronchus, kvėpavimą, kosint, gydo piktybinius auglius, padeda, kai organizme trūksta kalcio.

 

 

                                                                             LAZURITAS

 

 

Lazuritas

 

Senovėje buvo laikomas šventu akmeniu. Tai tiesos ir draugystės akmuo. Lazuritas – atsinaujinimo akmuo, suteikiantis energijos tiems, kurie siekia naujovių, stengiasi išsiveržti iš rutinos, trokšta įgyvendinti naujus planus, pasiekti aukštumas. Padeda susirasti bendraminčių, sėkmingai pabaigti pradėtus darbus. Gydo dvasią, ramina, bei suteikia valios stiprybės. Didina kūrybingumą, toleranciją. Padeda pasirinkti kryptį, atskirti žmones, nebijoti kompromisų, lengviau priimti kritiką, teisingai išsiaiškinti santykius.

 

                                                                            MALACHITAS

 

Malachitas

 

Skatina meilę sau ir kitiems, kūrybingumą, padeda įsisąmoninti užspaustus jausmus, norus, tuo sužadindamas pranašiškus sapnus, įžvalgą ir sugebėjimą priimti sprendimus. Suteikia ramybę bei apsaugą. Apsaugo keliautojus, prieš nelaimingus atsitikimus sudūžta. Mažina mėšlungio sukeltus skausmus, menstruacinius nusiskundimus, stiprina moters lyties organus, palengvina gimdymą. Gali būti naudojamas seksualinių problemų metu. Stiprina širdį, sužadina kepenų veiklą, mažina reumatą, skatina šlakų išėjimą iš organizmo. Pritraukia kitų žmonių dėmesį į savininką, didina patrauklumą ir žavesį, harmonizuoja moterų ir vyrų tarpusavio santykius.

 

 

                                                                          MĖNULIO AKMUO

 

Mėnulio akmuo

 

Indijoje mėnulio akmuo yra laikomas šventu akmeniu, yra siejamas su „trečiąja akimi“. Skatina moteriškumą, intuiciją, aiškiaregystę, padeda prisiminti sapnus. Nešiojant ant mažojo piršto sidabre, koreguoja emocijas bei ramina lunatizmą. Balansuoja emocijas, atgaivina aistrą. Suteikia oratoriaus sugebėjimų bei įtikinėjimo galią. Moterims tvarko menstruacinio ciklo trukmę, skatina vaisingumą, reguliuoja hormonų veiklą po gimdymo bei klimakterinio periodo metu. Taip pat gydo nuo nemigos, subalansuoja organizmo skysčių poreikį, šalina jų perteklių.

 

 

                                                                               NEFRITAS

 

Nefritas

 Tradicinis apsauginis akmuo prieš astralinę agresiją. Padeda įveikti įtampą ir nerimą, apsispręsti, suteikia norą veikti ir kūrybingumą, bet ir kartu vidinę ramybę. Ypač naudojamas pokyčių metu. Bijantiems vienatvės patartina jį nešioti rečiau. Dar vadinamas meilės bei dorybės simboliu, ilgina gyvenimą, apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų. Terapeutiškai veikia liaukas, apytakos sistemas. Jis sužadina inkstų funkciją, skatina gijimą, ypač uždegiminių procesų metu. Jo eleksyras tirpdo akmenis inkstuose ir žarnyne, valo kūną ir audinių skysčius, šalina šlakus ir nereikalingas rūgštis.

 

 

                                                                             OBSIDIANAS

Obsidianas

Obsidianas yra vulkaninės kilmės. Tai labai stiprus akmuo. Todėl nepasiruošusiems su juo geriau nejuokauti. Dirbantiems su savimi rimtai jis būtinas, nes pažadina pasąmonėje glūdinčius jausmus, baimes, traumas, skausmus. Jo pagalba galime pamatyti savo šešėlinę pusę. Taip pat į dienos šviesą iškelia ir užmirštus sugebėjimus, net iki aiškiaregystės. Naudojamas energijos, kraujotakos cirkuliacijos pagerinimui, todėl ypač naudingas pastoviai šąlantiems ar linkstantiems į peršalimo ligas, padeda greičiau užgyti žaizdoms, mažina skausmus.

 

 

                                                                                ONIKSAS

 

Oniksas

Oniksu senovėje buvo vadinami visi lygiai dryžuoti chalcedonai arba kvarcai, o nuo 18 a. - juodas chalcedonas. Jis yra įgijęs nelaimių akmens šlovę. Senovėje vadintas „vadų akmeniu“, didinančiu protinius sugebėjimus. Padeda žmonėms, kuriuos lengvai įtakoja kiti, išsiugdyti sveiką pasitikėjimą savimi ir kovoti už savo idėjas ir įsitikinimus. Jis skatina loginį, analitinį mąstymą ir realybės pojūtį. Stiprina regeneraciją, instinktus, laimės pojūtį, padeda nugalėti blogus įpročius, gelbsti nuo nemigos, malšina įvairius skausmus, stiprina imuninę sistemą, klausą.

 

 

                                                                                PERLAI 

 

Perlai


Perlų randama įvairių atspalvių, nuo baltų, iki juodų, priklausomai nuo moliusko tipo, bei vietos, kurioje perlas rastas. Manoma, kad perlai pritraukia meilę, pinigus, apsaugą bei sėkmę, apsaugo nuo gaisrų. Suteikia išminties per patirtį, mažina nervingumą, padeda priimti meilę, paspartina karmos dėsnius, tvirtai sujungia poras. Pagal seną tradiciją manoma, kad nuotaka, kuri dėvės perlus per vestuves, per savo vedybinį gyvenimą neverks. Taip pat manoma, kad perlai skatina vaisingumą. Skirtingoms spalvoms priskiriamos šios savybės: melsviems atspalviams – surasi meilę, juodiems – suprasi save bei tapsi žymus, auksiniams – būsi turtingas, o rausviems – aplankys sėkmė. Perlai balansuoja kūno skysčius bei reguliuoja temperatūrą.

 

 

                                                                           SAULĖS AKMUO

 

Saulės akmuo

 

Pakrauna energija kūno energetinius centrus, apsaugo nuo energetinių vampyrų ir skatina vaisingumą. Suteikia optimizmo, pasitikėjimo savimi, gyvybingumo, pritraukia sėkmę bei romantiką. Ypač tinka tiems, kurie savyje mato tik silpnybes ir trūkumus. Padeda įveikti depresijas, rūpesčius, baimes, gydo reumatą.

 

 

                                                                              TIGRO AKIS

 

Tigro akis

 

Akmuo priklauso kvarco grupei. Padeda susikaupti, dirbant atkreipia dėmesį į detales, suteikia optimizmo. Skatina įžvalgą neaiškiose situacijose. Padeda apsispręsti, nesusipainioti abejonėse, stresuose. Pritraukia sėkmę versle, apsaugo nuo bankroto ir finansinių rūpesčių. Stabdo energijos tekėjimą kūne, ramina skausmą, nervus, hormoninius sutrikimus.

 

 

                                                                                 TURKIS 

 

Turkis

 

Puikiai tiks žinantiems tikslą ir siekiantiems jo. Jis jiems suteiks harmoniją, pilnatvę, apsaugą. Turkis traukia turtus, sėkmę bei mei    lę, tačiau praradusiems moralę gali virsti nelaimių akmeniu. Išlygina nuotaikų svyravimą ir atstato prarastus energijos resursus. Ramina skausmą, uždegiminius procesus. Geras priešnuodis.

 

 

                                                                              TURMALINAS

 

Turmalinas

 

Sujungia kūną, sielą ir dvasią į vieningą visumą. Sužadina energijos tėkmę meridianais ir medžiagų apytaką. Rubelitas (raudonas) suteikia dinamiškumo dvasiniam vystymuisi, padeda siekti tikslų, o kai reikia, juos koreguoti, skatina bendravimą, seksualumą, valo kraują; Indigolitas (mėlynas) padeda siekti dvasinės laisvės, skatina ištikimybę, atsakomybę, suteikia atvirumo, tolerancijos, šalina blokus jausmuose. Sužadina vandens apytaką organizme, gydo nudegimus. Verdelitas (žalias) suteikia gyvenimo džiaugsmo, kūno, sielos ir dvasios regeneraciją, naują orientaciją senose situacijose, padeda realizuoti užmirštas idėjas ir tikslus, stiprina širdį, tvarko žarnyną. Šerlas (juodas) skatina energijos tėkmę, sužadina meridianų veiklą. Padeda būti neutraliu, mažina neigiamas mintis, stresus. Ramina, mažina skausmus, neutralizuoja neigiamą spinduliavimą.

 

 

                                                                        KALNŲ KRIŠTOLAS

 

Kalnų krištolas

 

Kadaise vadintas „stebuklinguoju magų akmeniu“. Kalnų krištolo talismanas švelnina išsiskyrimo skausmą, gydo sielos žaizdas, saugo nuo beviltiškos meilės. Suteikia gaivos ir vėsos pojūtį, bet žiemą neleidžia sušalti. Tai didelis energijos šaltinis, skatina tobulėjimą ir komunikabilumą, teikia dvasinę pusiausvyrą, padėtas miegamajame gina nuo košmarų ir padeda atgauti jėgas.

Gydo mėšlungį, podagrą, kepenų ir tulžies pūslės veiklos sutrikimus. Saugo nuo aplinkos poveikių. Kristalai – surinkėjai tinka energijos (sumažinti temperatūrą) ar informacijos surinkimui, arba patalpai valyti.

 

 

                                                                         RUTILO KVARCAS

 

Rutilo kvarcas

 


Nepakeičiamas pokyčių metu, skatina naujas viltis, idėjas, padeda be baimės sutikti ateitį. Pakelia nuotaiką, atskleidžia viduje slypinčias baimes ir blokus, skatina siekti dvasinės laisvės. Naudojamas sprendžiant seksualines problemas, kurių priežastis – vidinė įtampa. Raminafizines problemas krūtinės srityje: kvėpavimo takų ligas, astmą, chronišką bronchitą, palengvina kosulį. Gali nešioti mikčiai. Skatina ląstelių regeneraciją ir geresnį energijos pratekėjimą kūnu.